Co s sebou, co nechat doma

Na spaní: Vždy se najde někdo, kdo si mylně myslí, že každá letní noc je teplá. Proto při balení mysli na to, že můžeš spát i při 5°C, proto si vezmi: spací pytel, molitan/karimatku/nafukovací matraci, igelitovou plachtu, teplou deku (radši 2), malý polštář, teplákovku a čapku na spaní.

Na sebe: Nezapomeň, že budou i chladné dny a ještě chladnější noci! Měj raději více než méně: trička, mikiny, svetry, kalhoty, teplákovku na sport, spodní prádlo, plavky, kapesníky, klobouk/kšiltovku - proti úžehu!, ponožky (i teplé na noc), pláštěnku, sportovní obuv, holínky/kanady, sandále/pantofle. Nezapomeň, že budeme v přírodě, proto, máš-li na výběr z více možností, vyber prosím tu méně křiklavou. Nezapomeň také na něco, kam si budeš dávat špinavé prádlo.

Na mytí, koupání, slunění a jiné potřeby těla: mýdlo, pastu a kartáček na zuby, šampon, hřeben, ručníky, repelent, sluneční brýle, opalovací krém, toaletní papír dle potřeby.

Na jídlo a pití: ešus, lžíci, umělohmotný hrnek na pití, čutoru na výlet, utěrku na nádobí.

Pro přežití: baterku + náhradní baterie (!), kapesní nůž, batůžek, sadu fixů a pastelek, propisky různých barev, tři tužky, nůžky, psací blok, sešit A4 s pevnými deskami, kapesní slovník (ČJ + AJ), desky na volné papíry, nejobyčejnější bílé tričko (budeme batikovat), jehlu, nitě, spínací špendlík, knoflík, píšťalku, provaz na uzlení, peníze na drobné výdaje; baví-li tě psát z akcí, nezapomeň na poštovní známky, obálky a adresy.

Pro zábavu (máš-li a chceš-li vzít): nejrůznější hry (deskové i karetní), sportovní náčiní a podobně, kytaru, zpěvníky, chrastítka, flétnu, harmoniku, bubínek…, fotoaparát, sekyrku.

Jelikož jsme v přírodě, kam nepatří reprodukovaná hudba, kde není elektrika na dobíjení a kde bývá vlhko poškozující elektroniku:
Nejsi vítán s elektronikou na přehrávání hudby a s mobilem!
Rovněž nech doma střílecí hračky a podobně.

Proti možné záměně a pro snazší rozdělování po sušení měj co nejvíce věcí označených svým jménem.

HLAVNĚ NEZAPOMEŇ:
- okopírovanou průkazku zdravotní pojišťovny
- prohlášení vyplněné svými zákonnými zástupci
- léky, které máš předepsány (např. na alergii apod.)
(ke stažení: Prohlášení zákonných zástupců dítěte + Souhlas s poskytnutím zdravotních služeb)

html templates websitetemplates.net